Черно море – Ботев Пд 0:0

Черно море изпусна да победи тима на Ботев Пловдив в мач от 25-ия кръг от Първа професионална лига. Двата тима завършиха 0:0 пред около 3000 зрители на стадион “Тича” във Варна.

Първият точен удар в мача бе за Ботев, когато Терзиев стреля, но Дюлгеров успя да реагира навреме, плонжира и изби топката в корнер. В 26-ата минута Мартин минчев засече с глава центриране на Панов, но Кайзер внимаваше и спаси. В 32-ата минута за пореден път в рамките на няколко минути Минчев бе оставен непокрит и стреля от границата на наказателното поле, но не намери очертанията на вратата. В 44-ата минута Илиан Илиев направи принудителна смяна, като Мехди Фенуш зае мястото на контузения Аристоте Ндонгала. В продълженията на първата част Балтанов се озова на върха на атаката и засече от движение центриране на Добрев, но отново Дюлгеров демонстрира отличен рефлекс и отрази неговия удар отблизо.

В 48-ата минута Кайзер отрази по брилянтен начин удар с глава на Радослав Василев от непосредствена близост, а след това топката се отби и от напречната греда. В 52-рата минута Мехди Фенуш пробва на два пъти да реализира от дистанция, но не намери очертанията на вратата. В 58-ата минута Радослав Василев отново успя да нанесе удар с глава, но и този път Кайзер се справи със ситуацията и спаси.
В 62-рата страхотен пропуск на Феребори Доре. Нападателят бе оставен без опека в малкото наказателно поле след центриране на Кардосо, но ударът му с глава бе изключително неточен. В 63-ата Радослав Василев получи пас зад отбраната, Кайзер обаче реагира бързо, излезе напред и отрази лекия му изстрел.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Пламен Димов, Виктор Генев, Мирослав Енчев, Цветомир Панов, Петър Витанов, Васил Панайотов, Аристот Ндонгала (44-Мехди Фенуш), Мартин Минчев (70-Жоржиньо), Георги Илиев, Радослав Василев (79-Патрик Андраде).