Черно море изпусна Берое в Елитната до 19 години

Юношите старша възраст на Черно море завършиха 0:0 при гостуването си на Берое в мач от 9-ия кръг на Елитната група до 19 години. Възпитаниците на Мартин Христов имаха своите шансове да измъкнат повече от тази среща, но така и не успяха да завършат атаките си по най-добрия начин.

Първата част премина равностойно, като и двата тима нямаха сериозни положения за гол. Второто полувреме започна с две грешки при изнасяне на топката от защитата на варненци, но домакините не успяха да се възползват и да застрашат вратата на Стефан Петков. В края на двубоя “моряците” пропуснаха три чисти положения. Първо Николай Златев стреля от добра позиция в наказателното поле, но стражът на заралии успя да спаси. Малко след това Радослав Златев засече центриране, но изстрелът му бе в тялото на вратаря. В 90-ата минута Черно море пропусна най-чистата си възможност. След центриране на задна греда Паоло Пасков от малкия пеналт и опразнената врата, нацели гредата.

Варненци имат претенции към съдията, който на няколко пъти е спирал опасни контраатаки, които според щаба на “моряците” е можел да пусне с авантаж.

В следващия кръг Черно море приема тима на Монтана. Срещата е в сряда, 30 септември от 16 часа.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Златин Станков, Росен Стефанов, Берк Джевдет, Наско Янков, Димитър Ралчев, Калин Георгиев, Радослав Златев, Николай Златев, Светослав Николов, Паоло Пасков (Галин Григоров, Алекс Цеков, Стелиян Чалъков, Петър Иванов, Симар Емин, Иван Томов, Еркан Реджебов).