Черно море лидер в Елитната до 19 години след победа над Левски

Юношите старша възраст на Черно море се изкачиха на първо място в Елитната група до 19 години след домакински успех срещу Левски.

В мач от 12-ия кръг на първенството “моряците”, водени от Ники Кънчев, се наложиха с 1:0 над “сините” на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Единственият гол в мача реализира Лъчезар Йорданов, който се разписа с глава след центриране от корнер в 17-ата минута. През втората част варненци създадоха няколко добри положения за второ попадение, но Мартин Минчев пропусна на два пъти да реализира от непосредствена близост. Мачът бе наблюдаван от треньорския щаб на Черно море и футболистите на представителния тим Илиас Хасани, Марек Кузма, Ондрей Сукуп и Емил Михайлов.

Така Черно море е на първо място в първенството с актив от 27 точки, докато Левски остава втори с 26.

В следващия кръг Черно море гостува на Ботев в Пловдив. Мачът е следващата събота, 28 октомври от 14 часа.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Йордан Радев, Мартин Дичев, Румен Касабов (85-Петър Вуцов), Георги Топалов (80-Добромир Добрев), Виктор Попов (70-Антоан Вълчев), Ертан Томбак, Лъчезар Йорданов (75-Александър Георгиев), Мартин Минчев, Влад Михайлов, Емил Янчев.