Черно море спечели варненското дерби в Елитната до 15 години

Черно море записа пореден успех в Елитната група до 15 години – Североизточна зона. На стадион “Локомотив” във Варна “моряците” на Иван Николов спечелиха срещу градския съперник Спартак 1918 с 2:1 в мач от 7-ия кръг на шампионата.

След нулево първо полувреме Тони Иванов откри резултата в 10-ата минута на втората част. Само две по-късно “зелено-белите” си отбелязоха автогол. Пет минути преди края на мача Тони Иванов донесе успеха на Черно море. Халфът получи топката на центъра и след самостоятелен пробив прониза вратаря на “соколите” за 2:1.

Така Черно море остава втори в класирането на пет точки зад Лудогорец. В следващия кръг варненци гостуват на Черноморец Балчик. Мачът е в събота (28 октомври) от 14 часа.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Кирил Георгиев, Наско Красимиров, Теодор Йорданов, Боян Арзатов, Пресиян Михайлов, Стилиян Чалъков, Тони Иванов, Петър Иванов, Берк Джевдет, Еркан Реджебов (Йордан Дженев, Благовест Димитров, Даниел Тодоров, Иван Пашанов, Ясен Минчев)