Черно море с поредна победа в Елитната група до 19 години

Поредна победа в Елитната група до 19 години записа отборът на Черно море. “Моряците” на Мартин Христов удариха тима на Национал София с 2:1 на стадион “Корабостроител под Аспаруховия мост. За пореден мач варненци създават куп положения, но продължават да правят фрапантни пропуски пред вратата на съперниците си.

“Зелено-белите” стартираха мача с три голови ситуации, пропиляни от Радослав Златев, Паоло Паско и Мартин Милушев. Две грешки при изнасяне на топката обаче създадоха проблеми на вратаря Галин Григоров. В 20-ата минута играч на гостите пропусна да отбележи, останал сам срещу стража на варненци. В 30-ата при второто неразбирателство в отбраната Национал поведе в резултата. В рамките на две минути обаче варненци успяха да стигнат до пълен обрат още преди почивката. В 44-ата минута Мартин Милушев проби отдясно и центрира прострелно в наказателното поле, където Радослав Златев изравни. В 45-ата минута авторът на първото попадение за Черно море намери Паоло Пасков в пеналта, който вкара за 2:1.

Второто полувреме Мартин Милушев на два пъти, Петър Иванов и Радослав Златев пропуснаха да вкарат трети гол, а в 90-ата минута бе най-фрапантният пропуск в срещата. Мартин Милушев излъга вратаря, но вместо да вкара топката на празна врата, стреля над напречната греда.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Златин Станков, Наско Янков, Димитър Ралчев, Алекс Цеков, Калин Георгиев, Светослав Николов, Николай Златев, Радослав Златев, Мартин Милушев, Паоло Пасков.