Черно море удари Дунав в Елитната до 19 години

Отборът на Черно море записа успех с 3:1 при гостуването си на Дунав Русе в мач от 15-ия кръг на Елитната група до 19 години. Варненци поведоха в резултата в средата на първата част. Даниел Стоянов реализира от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Паоло Пасков. Малко след това Радослав Златев удари греда, а в 40-ата минута отново той се озова на добра позиция, но този път не сгреши за 2:0. В последната минута на първата част домакините намалиха след грешка при разиграване в отбраната на Черно море.

Втората част започна силно за варненци, като Радослав Златев и Мартин Милушев изпуснаха да покачат резултата, а Светослав Николов удари греда. В 70-ата Николов успя да вкара за 3:1. До края на срещата “моряците” на Мартин Христов пропуснаха да реализират няколко добри атаки.

Така Черно море завърши 2019 година с победа и ще зимува на 5-ата позиция в класирането с равни точки с четвъртия.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Кристиан Парашкевов, Даниел Стоянов, Росен Стефанов, Мердин Адем, Калин Георгиев, Павел Георгиев, Светослав Николов, Мартин Милушев, Радослав Златев, Паоло Пасков