Hot! Черно море напусна достойно Лига Европа

Моряците загубиха и мача реванш с 0:1 срещу бившия Европейски шампион ПСВ Айндховен и отпаднаха в 3-ия квалификационен кръг на турнира Лига Европа, но го направиха с гордо вдигната глава. Пред близо 13 000 зрители дошли да подкрепят своите любимци варненци започнаха мача леко стъписани от имения си противник и така пропиляха първите 30 минути. При една от редките атаки на ПСВ Кулибали си отбеляза нелеп автогол и това направи задачата на Черно море изключително сложна. Възпитаниците на наставника Никола Спасов обаче не паднаха духом, показаха характер, като пропуски направиха Илиев и Манолов, а в самия край на 1-ата част национала Станислав Манолев получи червен картон при дебюта си за холандците. След почивката картината не се промени, като в игра се появиха Здравко Лазаров и Георги Какалов и Черно море създаде много голови положения. В 47-ата минута Манолов стреля параболично с глава и само напречната греда спаси гостите от сигурен гол. Малко по-късно Исаксон отрази опасни удари на Юруков, Лазаров и Петков. В 70-ата минута агитката на – моряците направи зрелищна хореография, но делегата на двубоя Сержио де Чезаре от Италия реши да прекрати двубоя за няколко минути, което може да доведе до финансова санкция на клуба домакин. Прави чест на моряците че до последния съдийски сигнал не спряха да атакуват, макар и по някой път малко стихийно и за това въпреки загубата футболистите бяха изпратени с аплодисменти от феновете. Така зелената приказка в Европа за този сезон завърши, но Черно море показа че върви по правилния път. С финансовата стабилност осигурена от собствениците на клуба, всички заедно ръководство, спортно-технически щаб и футболисти, просто е въпрос на време да се направи така дълго жадуваният пробив в европейския футболен елит.