Hot! 16-годишен дебютира за мъжкия тим на “Морето”

“Черно море” и “Светкавица” завършиха 0:0 в контролна среща, играна на стадион “Тича”. Двубоят беше повторен дебют за треньора на “Светкавица” Мирослав Миронов. Варненският наставник Георги Иванов пък не можеше да разчита на половин дузина титуляри – капитанът Георги Илиев е в мъжкия тим, а младежите Илиян Капитанов и Георги Китанов пък са на лагер в тази възрастова група преди контролата със Сърбия на 26 март. Отделно основните “бойни единици” Симеон Райков и Коста Янев са с травми и не взеха участие в мача.
За сметка на това дебют (макар и в неофициален мач) за мъжкия тим на “Черно море” направи 16-годишният Александър Попов. Той влезе минутки преди края на проверката на мястото на Еденилсон Бергонси.
“Вижда се слабостта ни в нападение, но от контрола до официална среща има голяма разлика – каза Георги Иванов. – В официален мач с титулярите играта ни ще е различна. Много съм доволен от юношите. Те се включиха отлично в мача и все повече ще разчитам на тях.”
Футболът нямаше как да е на висота заради студеното време и ураганният вятър, който често подмяташе топката както си иска. През първата част домакините бяха по-активният отбор, но не реализираха головите ситуации. Още в 5-та минута треньорът на “Черно море” Георги Иванов направи принудителна смяна. Тодор Колев получи някаква травма и бе заменен от Кристиан Идалго. Първата сериозна възможност за “Черно море” бе в 7-та минута, когато Идалго стреля опасно от повече от 20 м, но топката мина встрани от вратата.
В 12-ата минута се получи хубаво прострелно центриране на Камазола, но нямаше кой да довкара отбитата от вратаря топка
Най-чистото положение през първата част за домакините бе в 28-ата минута когато топката попадна у Единилсон Бергонси на 3- 4 м от вратата, но той не уцели той стреля много неточно.
През втората част малшансът отново беше спътник на “моряците”. В 72-ата минута центриране от дясно на Живко Атанасов намери Атанас Петров, който технично с пета отклони топката, но тя минава встрани от вратата. В 88-та минута Георги Божилов отправи страхотен удар към вратат на гостите от пряк свободен удар, но вратарят на “Светкавица” Иван Георгиев атрактивно спаси. Минута по-късно Бекир Расим нацели напречната греда след изпълнение на пряк свободен удар.
Наставникът на “Черно море” Георги Иванов използва 18 футболисти в срещата, от които шестима юноши на клуба.
“Черно море” – “Светкавица” 0:0
“Черно море”: Михайлов, К. Иванов (46 – Сталев), Атанасов, Комел, Р. Колев (75 – Радев), Камазола (46 – Симеонов), Еденилсон (87 – Александър Попов), Т. Колев (5 – Идалго), Паломино (46 – Ат. Илиев), Манолов (46 – Расим), Божилов
“Светкавица”: Григоров, Траянов, Киков, Граматиков, Начев, Вълчев, Михайлов, Генов, Пасков, Мехмет, Христов (Георгиев, Николов, Александров, Донев, Беадиров, Иванович)